Amager Mesterskab i ølgenkendelse 2009

Nyt år - nye regler!

Tilgengæld lover vi at resultaterne ligger her på siden senest 3 dage efter afholdelse af smagningerne.

Tilgengæld skal du gøre lidt for sagen. Herunder ligger en PDF fil med resultaterne. Ved at gøre det på denne måde, får du en pænere præsentation samtidig med at det hele ikke skal skrives flere gange.

Jeg håber at du tager vel imod de nye tiltag, i modsatfald er du velkommen til at sende begrundet kritik.

Johnny Hansen

Lokalformand

Resultater

    Endelig palcering AM 2009

    1. Jørgen Sanddahl (1)
    2. Jan Nielsen (2)
    3. Johnny Hansen (4)
    4. Kim Fleming JACK Russ (5)
      Flemming Schwartz (3)
    5. Ken Verdich (7)
    6. Chris T. Christensen (7)
    7. Kjeld Petersen (6)
      Johnni Dige Bach (8)
    8. Birte Yde (9)
      Henrik Schwartz (9)
    9. Bo Fønss (10)
      Laila Haugaard (12)
      Asger Andersen (9)
    10. Jens Bjørn (10)
      Henrik Rasmussen (13)
      Lene Aagerup (10)
      Steen Kjær (10)
    11. Martin Fønss (13)
      Jacob Schneider (11)
      Bent K. Sørensen (13)
    12. Erik Haugaard (12)
      Jesper Overgaard (12)
      Hanne Hellesø Jessen (12)
      Peter Michelsen (12)
    13. Henrik Damgaard (13)
      Steen Rasmussen (13)
      Ove Hyldgaard (13)
      Eigil Folkmann (14)
    14. Kurt B. Sandau (14)
      Tobias H. Michaelsen (14)
      Finn (14)
    15. Kristian Opland (15)
      Tim Ellefsen (15)
      Martin Hattel (15)
      Søren Rasmussen (15)
      Bengt Erik Marlow (15)
      Britt Nielsen (15)
    16. Kurt Sandau (18)
      Allan-Bo Nielsen (16)
      Tommy Ellefsen (16)
      Ole Fliisgaard (16)
    17. Orla Jakobsen (17)
      John Jørgensen (17)
      Bernt Block (17)
      Kim Overgaard (17)
    18. Peter (18)
      Henning Sandau (16)
      Morten Kristoffersen (18)
      Samy (18)
      Henrik Hornemann (18)
    19. Bo Høyer (19)
      Arne Lørum (19)
      Helle S. Andersen (19)

    Hold placering

    1. Sundby Skvulp
      Kim Flemming "JACK" Russ
      Jørgen Sanddahl
      Kurt Sandau

    2. Gerdas Decible
      Chris Thorvald Christensen
      Henrik Schwartz
      Flemming Schwartz


    3. Lene's Ølvenner
      Steen Kjær
      Lene Aagerup
      Kjeld Petersen

    4. Skifteholdet
      Jan Nielsen
      Eigil Folkmann
      John Rasmussen

      Sundby Skvulp Jr. Dep.
      Johnny Hansen
      Allan-Bo Nielsen
      Jacob Schneider

      Drengene
      Ken Verdich
      Johnni Dige Bach
      Henrik Rasmussen

    5. Airport
      Jens Bjørn
      Laila Haugaard
      Erik Haugaard

    6. Løsgængerne
      Orla Jakobsen
      Ove Hyldgaard

    7. Øljernene
      Bo Fønss
      Martin Fønss

      Die undbegleubliche drei männer
      Tommy Ellefsen
      Steen Rasmussen
      Tim Ellefsen

      Amatørerne
      Søren Rasmussen
      Martin Hattel
      Peter Michelsen

    8. Insufficient Memory
      Henrik Damgaard
      Henrik Hornemann
      Kristian Opland

    9. Holdet
      Tobias H. Michaelsen
      Morten Kristoffersen
      Bo Høyer

    10. Brønden
      Kim Overgaard
      Helle S. Andersen