Landsdækkende udvalg

Øllets Dag udvalg

  • Astrid Olufsen, Vejle *)
  • Brian Holgersen, Holstebro
  • Helle Larsen (Roskilde)
  • Lars B Jespersen, København (tovholder)

Øl og Mad udvalg

  • Christian Andersen, Rødovre (tovholder) *)
  • Christian Scheffel, Odense
  • Hans Peter Jepsen, Sønderborg *)
  • Rune Kromann, Rødovre

Ølfestivalledelse

  • Annette Thuneby, Roskilde (frivilligansvarlig)
  • Carsten Nielsen, Roskilde (teknik og gulv)
  • Henning Palm, Haslev (Restaurant Højt Skum og sceneansvarlig)
  • Mette Radza Jensen, Rødovre (festivalchef)
  • Ove Henrik Petersen, Halsnæs (logistikchef)
  • Rie Sørensen, Køge (sekretariatet)

    Redaktionsudvalg

    • Arne Slej, Birkerød
    • Christian Scheffel, Odense
    • Erik Rokamp, København
    • Gert Svanborg Sloth, Aalborg
    • Henning Palm, Haslev
    • Jørgen Mathiasen, Odense
    • Michael Peters, Sønderborg
    • Ole Madsen, Horsens (chefredaktør)
    • Per Nielsen, Horsens
    • Rie Sørensen, Køge (annoncer)

    Regionsekstramidler udvalg

    • Charlotte Vibeke Petersen, Halsnæs
    • Hans Jørn Knudsen, Region Fyn
    • Henning Palm, Haslev (tovholder)
    • Jakob Sørensen, Esbjerg
    • Kirsten Bredow, Skanderborg

    Dansk Ølmærke udvalg

    • Bjarke Jul Christensen, Birkerød
    • Jakob Sørensen, Esbjerg

    Udvalget for Hvervning og Fastholdelse (HoF) 

    • Bjarke Jul Christensen, Birkerød
    • Grete Holm Nielsen, Østfyn (tovholder)
    • Lars B Jespersen, København
    • Rie Sørensen, Køge
    • Steen Christiansen, Rødovre *)

    Hjemmeside udvalg

    • Mikkel Snedker Hartmann, Sønderborg (it-ansvarlig)
    • Gert Svanborg Sloth, Aalborg
    • Hans Peter Jepsen, Sønderborg (tovholder) *)
    • Leif Madsen, Varde

    Årets danske Ølnyhed

    • Anders Ousen, Fredericia
    • Bjarke Jul Christensen, Birkerød
    • Hans Peter Jepsen, Sønderborg *)
    • Klaus Rehkopff, Odense
    • Martin Kreutzfeldt, Århus C

    Pressegruppen

    • Carsten Grubach
    • Christian Andersen (tovholder) *)
    • Jakob Schneider
    • John Sundstrøm
    • Nana Vogelbein
    • Peter Gammelby
    • Thomas Klose Jensen

    *) = landsbestyrelsens kontaktperson

     

    Denne side er senest opdateret 22. juni 2017