Dokumenter til generalforsamling 2019 - Danske Ølentusiaster

Dokumenter til generalforsamling 2019

13.03.2019 13:12

Du kan nu finde samtlige dokumenter til årets generalforsamling, der afholdes lørdag den 23. marts på Dalum Landbrugsskole i Odense. Du kan, som medlem af Danske Ølentusiaster, stadig nå at tilmelde dig generalforsamlingen. Fristen er nu fredag, den 15. marts.

Danske Ølentusiasters generalforsamling er foreningens højeste myndighed. Det er her, medlemmer, frivillige, tillidsfolk og ansatte mødes for at sætte nye mål og sikre, at foreningens arbejde kører den rigtige vej.

På ale.dk kan du nu finde: 

  • Dagsorden
  • Forretningsorden
  • Landsbestyrelsens forslag til valg
  • Forslag til Forbrugerpolitisk program
  • Forslag til vedtægtsændringer
  • Indkomne forslag vedr. kontingent
  • Regnskab 2018
  • Budget 2019 
  • Landsbestyrelsens skriftlige beretning

Landsbestyrelsens mundtlige beretning lægges op efter generalforsamlingen. 

Du finder materialerne, efter login, her

Er du endnu ikke tilmeldt generalforsamlingen? Tilmeld dig lige her

PS: Husk også at sætte flueben ved ølsmagning, når du tilmelder dig. Torben Mathews og Carsten Berthelsen holder om aftenen en gratis smagning for alle deltagere på årets generalforsamling. Ølsmagningen er en lille verdenssensation. Det er første gang, de to skal lave en smagning sammen.