Kontakt - Danske Ølentusiaster
Kontakt
Det er vigtigt at dine henvendelser når de rette personer.

Brug derfor først og fremmest de kontaktadresser der er anbragt øverst i højrekolonnen på de respektive sider.

Generelle henvendelser, henvendelser omkring betalinger, forespørgsler om medlemskab, gavekort, medlemskort, bestilling af reklameartikler m.m., og henvendelser om hvervemateriale i form af blade, postkort, plakater m.m. og reklamematerialer i forbindelse med festivaler. rettes til:


Sekretariatet
Rie Sørensen
Brogade 7A, 1tv.
4600 Køge
45823400
sekretariat@remove-this.ale.dk

Landsbestyrelsen

Se Landsbestyrelsen


Regioner & Lokalafdelinger

De regionale eller lokale formænd kan findes under
Regioner & Lokalafdelinger


Henvendelser omkring foreningens Ølfestival®


Festivalchef
Henning Palm
38343449
28833094
henning.palm@remove-this.ale.dk

Henvendelser vedrørende ØLentusiasteN, artikler og billeder til ØLentusiasteN, henvendelser vedrørende danske ølentusiasters historie, øl generelt, nye såvel som gamle bryggerier, nye øl, pressemeddelelser, berusende eller våde ølvisioner, øl og mad samt allehånde skæve ølvinkler.

 

Redaktør af ØLentusiasteN
Ole Madsen
75630300
53631847
Ole.Madsen@remove-this.ale.dk

Henvendelser vedrørende kommunikation og presse.

Generelle henvendelser omkring hjemmesiden, henvendelser med 'forside'-nyheder af interesse for foreningens medlemmer.


Pressekontakt og kommunikationsansvarlig
Helene Withington
22893400
hw@remove-this.ale.dk

Henvendelser vedrørende it og hjemmeside.


IT-ansvarlig
Mikkel Snedker Hartmann
27268971
mikkel.snedker.hartmann@remove-this.ale.dk

Henvendelser vedrørende annoncesalg i ØLentusiasteN og festivalguider.

 


Annoncesælger
Claus Mortensen
40459028
Claus.Mortensen@remove-this.ale.dk

Den kritiske revisors arbejde og ansvar - klik her!


Kritisk Revisor
Preben Bensen
23412619
Preben.Bensen@remove-this.ale.dk

Henvendelser angående internationale relationer, herunder European Beer Consumers Union,  Europa Parlamentet og europæisk øllovgivning. Henvendelser angående ølrelaterede forbrugerpolitiske sager af relevans for Forbrugerrådet.


Formand EBCU
Bo L Jensen
28191713
28191713
bo.jensen@remove-this.ale.dk


EBCU-repræsentant
Hans Peter Jepsen
74432059
51512836
hans.peter.jepsen@remove-this.ale.dk